21 czerwca 2016

Follow Your Dreams

Program stypendialny FOLLOW YOUR DREAMS to efekt współpracy wrocławskiego studia tańca follow150STREET DANCE ACADEMY oraz złotoryjskiej Fundacji TROOD, które od pewnego czasu współdziałały razem w ramach różnorodnych inicjatyw, projektów i akcji, a teraz starają się zrobić kolejny krok na przód, tworząc swoistą platformę która wynosić będzie w górę wszystkich tych, którzy wbrew przeciwnościom losu, nie boją się sięgać po swoje marzenia. FOLLOW YOUR DREAMS ma na celu aktywne wspieranie w sferze artystycznej, dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którzy pomimo niekiedy trudnej życiowej sytuacji i napotykanych problemów pełni są pasji, zaangażowania i wiary iż to co robią ma głęboki sens.

Głównym polem działania programu jest taniec ale nie tylko, a w ramach stypendiów i wsparcia osoby nim objęte otrzymują możliwość rozwijania swoich artystycznych pasji i umiejętności pod okiem profesjonalistów w swoich dyscyplinach, bardzo często profesjonalistów stanowiących ikony w swoich dziedzinach jak na przykład globalnej sławy choreografowie. Celem programu jest pokazanie iż pasja w życiu człowieka stanowi wartość samą w sobie, a trudności nawet te najtrudniejsze stanowią zaledwie stan przejściowy bowiem wierni jesteśmy przesłaniu Alberta Camus mówiącego „Aby wypełnić ludzkie serce, wystarczy walka prowadząca ku szczytom. Trzeba sobie wyobrażać Syzyfa szczęśliwym”.

Nie dokonujemy cudów, nie przenosimy gór, ani nie strącamy gwiazd, budujemy trampolinę, która ma za zadanie pozwolić podskoczyć ludziom trochę wyżej, aniżeli mieli by to szansę zrobić samotnie bez wsparcia. To jest właśnie idea FOLLOW YOUR DREAMS.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na stronie: www.followyourdreams.pl